Strona Główna Nasze Przyszowice - Forum
Wiadomości, opinie i ogłoszenia

FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki DownloadDownload AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przed wyborami
Autor Wiadomość
admin
Administrator

Wysłany: 2010-11-19, 07:55   przed wyborami

Dziś odpowiedź na pytanie które ostatnio mi zadano i kilka mniej lub bardziej luźnych spraw.

Dlaczego admin nie zadaje trudnych pytań kandydatom?

www.naszeprzyszowice.pl ma być miejscem gdzie każdy może wyrazić swoją opinię, bez względu na swoje sympatie polityczne. Dlatego lepiej jest jeśli administrator zachowuje neutralność.

Głos oddany w nadchodzących wyborach ma duże znaczenie (spokojnie: żadnych górnolotnych zwrotów). :)

Uważam, że to prawda, interesującą sytuację mamy zwłaszcza w wyborach do Rady Gminy. Dlaczego? Oto mój tok myślenia (oczywiście to tylko moje zdanie, mogę się mylić):

Załóżmy, że w wyborach do Rady Gminy startuje jeden bardzo popularny kandydat i dwóch o poparciu znaczącym. W rezultacie istotna część głosów może zostać oddana na te osoby. Pamiętajmy także, że mamy rekordową liczbę kandydatów, bo jest ich aż 21. Wielu z nich wydaje się cieszyć niewielką popularnością, ale biorąc pod uwagę ich liczbę oraz fakt, że przecież na każdego z nich zagłosuje pewna grupa ludzi (w najgorszym przypadku rodzina i znajomi) sumaryczna liczba oddanych na nich głosów będzie znaczna. Ma to oczywiście wpływ na tych ‘ze środka tabeli’. Okazuje się więc, że liczba głosów potrzebna do skutecznego wyboru do Rady Gminy będzie pewnie mniejsza niż we wcześniejszych wyborach. Również różnica między „pechowcem” z szóstego miejsca a kandydatem który uzyska piąte pod względem liczby głosów poparcie może być bardzo niewielka. Czyli każdy głos ma znaczenie..

Uśmiechnij się do członków komisji :-)

Nadchodzące wybory to będzie czas ciężkiej pracy dla członków komisji. Głosowanie będzie trwać aż do 22.00, a liczenie głosów zajmie znacznie więcej czasu niż podczas innych wyborów, bo będziemy wrzucać po cztery karty do głosowania.

Cisza wyborcza

Prawo jest bardzo rygorystyczne, za złamanie ciszy wyborczej grożą wysokie grzywny i dotyczy to również Internetu. Żadne nowe treści związane z kampanią wyborczą nie mogą znaleźć się w Internecie od godziny 24.00 w piątek. Cisza wyborcza potrwa do zakończenia wyborów.

Dlaczego cisza wyborcza na www.naszeprzyszowice.pl zaczyna się akurat około 22.00? I dlaczego forum będzie tylko do odczytu aż do zakończenia głosowania?

Użytkownicy www.naszeprzyszowice.pl okazali się bardzo odpowiedzialni, mimo to forum będzie tylko do odczytu aż do zakończenia głosowania (czytać można, dodawanie nowych postów i edycja niemożliwa). Wynika to z faktu, że istnieje możliwość, że ktoś nie zdaje sobie sprawy że cisza wyborcza obowiązuje również w Internecie i wejdzie na forum przez bezpośredni link, nie czytając ostrzeżenia.

Cisza wyborcza będzie obowiązywać na forum już w piątek od około 22.00 bo admin lubi się wyspać :mrgreen: Forum powróci do normalnej działalności po zakończeniu głosowania.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim którzy do tej pory wzięli udział w dyskusjach na forum jak również tym którzy tylko czytają. To dzięki Wam to forum ma sens.

Pozdrawiam serdecznie,
Wasz Gorol

znajoma 
znajoma

Wysłany: 2010-11-19, 21:49   

dzięki Gorolu za to forum! :) myślę, że niektórym pomogło podjąć ciężką decyzje na kogo głosować! Ja również zapraszam na wybory!

Odpowiedz do tematu