Strona Główna Nasze Przyszowice - Forum
Wiadomości, opinie i ogłoszenia

FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki DownloadDownload AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/przyszo1/domains/naszeprzyszowice.pl/public_html/viewtopic.php on line 1822

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do kandydatów na radnych
Autor Wiadomość
admin
Administrator

Wysłany: 2010-11-13, 09:00   Pytania do kandydatów na radnych

Jak napisałem wcześniej spróbuję się skontaktować z jak największą liczbą kandydatów na radnych, żeby mieli możliwość przybliżenia swojej sylwetki na forum. Pytania które zadam na początek:

1. Proszę o przedstawienie własnej osoby. Co chciałaby Pani/Pan powiedzieć wyborcom o sobie?
2. W jakich dziedzinach chciałaby/chciałby Pani/Pan skupić się w pracy w Radzie Gminy? Jaka wiedza, umiejętności i cechy predysponują Panią/Pana do zajmowania się tymi zagadnieniami?
3. Jaki jest Pana/Pani zdaniem najbardziej istotny problem Przyszowic? W jaki sposób proponuje go Pani/Pan rozwiązać?
4. Czy zajmował(a) się Pani/Pan już pracą na rzecz społeczności lokalnej Przyszowic? Jeśli tak to w jaki sposób?

Odpowiedzi można umieszczać właśnie w tej części forum. Jeśli do kogoś nie udało mi się bezpośrednio dotrzeć (niestety jak się okazuje kontakt z częścią kandydatów jest niemożliwy w internecie), to proszę pisać mimo to. Również odpowiedzi kandydatów do innych instytucji samorządowych są mile widziane.

Zachęcam także do swobodnej dyskusji na forum.

lesyou 

Wysłany: 2010-11-13, 21:21   

1. Proszę o przedstawienie własnej osoby. Co chciałby Pan powiedzieć wyborcom o sobie?

Leszek Żogała. Mam 30 lat. Od urodzenia mieszkam w Przyszowicach, tutaj wraz z moją żoną buduję dom. Mam dwóch synów. Z wykształcenia jestem prawnikiem, odbyłem aplikację komorniczą i zdałem z wynikiem bardzo dobrym egzamin państwowy kończący aplikację. Obecnie pełnię obowiązki asesora komorniczego. Byłem radnym w kadencji 2006-2010.

2. W jakich dziedzinach chciałby Pan skupić się w pracy w Radzie Gminy? Jaka wiedza, umiejętności i cechy predysponują Pana do zajmowania się tymi zagadnieniami?

- plan zagospodarowania przestrzennego – kłopoty z naszym obecnym planem i realna możliwość jego unieważnienia wynikają z naruszenia procedur prawnych i błędnej interpretacji . Moje wykształcenie i fakt, że na co dzień zajmuję się stosowaniem przepisów prawa mogą być przyczyną do zmniejszenia takiego ryzyka w przyszłości. Zwłaszcza w związku z uchwalaniem nowego planu zagospodarowania, co w mojej ocenie jest niezbędne;

- zabezpieczenie terenu gminy przed skutkami eksploatacji górniczej – kopalnie to nasz sąsiad. A sąsiadów, tak jak rodziny, się nie wybiera. Uważam, że niedopuszczalna jest sytuacja, że plany ruchu kopalni wykonywane są tylko w części wydobycia, a przy wykonywaniu zabezpieczeń szuka się byle pretekstu, żeby nić nie robić, bo to dodatkowe koszty. Nie osiągniemy tego drogą negocjacji, czy tym bardziej ustępstw i próśb. Naszym jedynym orężem są regulacje prawne, oraz dobry plan zagospodarowania przestrzennego. Tutaj znowu mógłbym wskazać moje kompetencje w zakresie prawa.

- kontrolowanie prawidłowości wdrażania planów oszczędnościowych i dalsze prace nad racjonalizacją wydatków w naszej Gminie – jest faktem powszechnie znanym, że Gmina Gierałtowice to gmina bogata. I tak jest nawet pomimo tego, że był kryzys. Nie znaczy to, że możemy wydawać bezmyślnie pieniądze. Jako radny brałem udział w pracach, które zaowocowały oszczędnościami w administracji i obsłudze oświaty w naszej gminie. Przyczyniłem się do tego, że nasz Urząd Gminy „znalazł” nieruchomości, które były jego własnością. Zostały one podzielone na działki budowlane i przeznaczone do sprzedaży, a dochody zasilą budżet. Brałem udział w pracach nad obniżeniem kosztów działania administracji, w szczególności Urzędu Gminy. Dla zobrazowania kosztów administracji podam, że stosując przelicznik „ilość mieszkańców na jednego urzędnika” nasz Urząd Gminy powinien liczyć 35 do 40 etatów (porównałem m.in. z Gliwicami, Zabrzem i Knurowem). Liczy ok. 90 etatów. Jest gdzie szukać oszczędności.

- sprawne przeprowadzenie budowy kanalizacji sanitarnej w Gminie – w najbliższych latach nasza Gmina będzie „rozkopana”. Czeka nas inwestycja za ponad 100 mln złotych. Już sam rozmiar wydatków jak i stopień ingerencji w nasze otoczenie w trakcie prac, sprawa, że jest to sprawa wymagająca należytej uwagi.

- place zabaw dla dzieci – jeszcze trzy lata temu nie wiedziałem, że są potrzebne, teraz wiem, że są bardzo potrzebne, nie tylko nowe, ale i utrzymywanie w należytym stanie obecnych.

3. Jaki jest Pana zdaniem najbardziej istotny problem Przyszowic? W jaki sposób proponuje go Pan rozwiązać?

Jeżeli mam wybrać jeden, najważniejszy problem, to jest to w mojej ocenie bez wątpienia plan zagospodarowania przestrzennego. A raczej groźba, że nasz obecny plan zostanie uchylony. Jako prawnik zdaję sobie sprawę z wagi i mocy tego aktu prawa miejscowego. Dla przykładu, była to nasza najlepsza tarcza i miecz w walce o bezpieczeństwo powodziowe gminy, które jest zagrożone z powodu eksploatacji górniczej. Brak planu, to jak wytrącenie nam z ręki wszystkich asów. Blotkami niewiele się ugra. A życie pokazało, że w tej sprawie gmina, czyli my wszyscy, możemy liczyć tylko na siebie. Dlatego obrona obecnego planu, ale i prace nad szybkim uchwaleniem nowego, który będzie lepszy o doświadczenia wynikające z obecnego planu, są tak istotne.

4. Czy zajmował się Pan już pracą na rzecz społeczności lokalnej Przyszowic? Jeśli tak to w jaki sposób?
O byciu radnym w kadencji 2006-2010 tu nie napiszę. Odsyłam na www.przyszowice.prv.pl.
Ponadto przez kilka lat zajmowałem się stroną organizacyjną drużyny siatkówki EKO-FLORA SYSTEM PRZYSZOWICE. Współorganizowałem turniej siatkówki halowej i plażowej, na które udawało się pozyskiwać środki zewnętrzne. Wcześniej pomagałem w przygotowaniu i przeprowadzeniu organizowanych przez Parafię i jej ówczesnych duszpasterzy Parafiad sportowych oraz Festynów Rodzinnych. Od ponad siedmiu lat jestem właścicielem i redaktorem strony internetowej www.przyszowice.blog.pl. Pierwszego przyszowickiego forum. Jestem członkiem Towarzystwa Miłośników Przyszowic, jednakże z uwagi na liczne obowiązki zawodowe jak i wynikające z działalności społecznej, moja działalność w stowarzyszeniu nie są tak intensywne, jak bym sobie tego życzył.
Ostatnio zmieniony przez lesyou 2010-11-19, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

myszka

Wysłany: 2010-11-15, 21:14   

Panie Leszku proszę odpowiedzieć co lub kto wpłynął na ugaszenie pana entuzjazmu i chęci wprowadzienia zmian w naszym sołectwie z przed wyborów 2006 roku.

lesyou 

Wysłany: 2010-11-15, 21:28   

Chęci są nadal :), tylko że bardziej przykładm je do rzeczywistościi. Gdy się jest wolnym strzelcem, krytykiem, albo i krytykantem, pole rażenia jest szerokie. Gdy się ma kokretne kompetencje, to trzeba się poruszać w ich granicach i działać tam, gdzie się da. A entuzjazm. Myślę, że to przywilej młodości i po części braku doświadczenia. Jest pomocny, ale nie jest niezbędny. Ciągle jednak chodzi mi po głowie parę spraw, które związane są z naszym sołectwem i budzą jeszcze mój entuzjam :). Jednak z uwagi na inne obowiązki i ograniczoność czasoprzestrzeni musiałem je na razie odłożyć. Nawet ja muszę czasem spać.

jubilee 

Wysłany: 2010-11-15, 21:33   

fajnie że przynajmniej jeden kandydat odpowiedział na pytania, mam nadzieję, że zobaczymy tu też odpowiedzi innych kandydatów. Pozdrawiam, J.

myszka

Wysłany: 2010-11-15, 21:40   

Czyli wnioskuję z pana odpowiedzi,że z powodu braku czasu pana kadencja nie wniosła nic nowego dla naszego sołectwa.

lesyou 

Wysłany: 2010-11-15, 22:05   

Pytanie dotyczyło entuzjazmu i na to odpowiedziałem, oraz chęci zmian i na to też odpowiedziałem. Co do najważniejszych spraw, jakie udało mi się wypracować dla sołectwa, to odsyłam na www.przyszowice.prv.pl, albo www.mojeprzyszowice.webpark.pl (bo z tym pierwszym adresem są ostatnio jakeś problemy).
Ja nie należę do tych, którzy twierdzą, że w tej kadencji to byłem super, a w następnej to będę jeszcze lepszy :mrgreen: . Widzę swoje niedociągnięcia i widzę wiele spraw, które wymagają poprawy. Potrafię popatrzeć, prznajmniej jeszcze potrafię, na swoje działania krytcznie. Jak są lepsi, to niech wygrają wybory i niech działają. Najważniejsze jest, żeby było to z korzyścią dla Przyszowic i Gminy. Ja, a jestem przekonany ze pozostałych 20 kandydatów z naszego sołectwa również, kadyduję bo uważam, że mogę się przydać i Przyszowicom i Gminie.

myszka

Wysłany: 2010-11-15, 22:33   

Dziękuję za odpowiedz mam nadzieję ,że inni radni do nas dolączą.

admin
Administrator

Wysłany: 2010-11-16, 08:17   

Wyslalem informacje do prawie wszystkich kandydatow, bo jak sie okazuje wiekszosc jest latwo dostepna w internecie. Wiec ciagle jest szansa, ze kandydaci zacheceni sposobem w jaki toczy sie dyskusja na forum (widac, ze uzytkownicy maja odmienne poglady polityczne, a mimo to posty nie zawieraja agresji) przesla swoje odpowiedzi.

MAREK

Wysłany: 2010-11-16, 13:35   

Jako kandydat na radnego oraz Wójta Gminy Gierałtowice, odpowiadając na zaproszenie do wzięcia udziału w dyskusji na forum, wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę internetową naszego komitetu wyborczego " KWW Jedność i Przyszłość" www.jednosciprzyszlosc.pl
Pozdrawiam Błaszczyk Marek.

admin
Administrator

Wysłany: 2010-11-16, 13:56   

Panie Marku i Panie Leszku,

Dziekuje za wypowiedzi. Cieszę się że znalazli Panowie czas zeby dolaczyc do forum Przyszowic. Mam nadzieje, ze pozostali kandydaci pojda Panow sladem. Jak zawsze zachecam wszystkich do rzeczowej dyskusji na forum Przyszowic wwww.naszeprzyszowice.pl

Pozdrowienia,
Ostatnio zmieniony przez admin 2010-11-16, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  

Tadeusz Pawliczek 
Tadeusz Pawliczek

Wysłany: 2010-11-16, 17:20   Pytania...

Witam,
W odpowiedzi na apel podaję stronę http://www.tadeuszpawliczek.pl
na której dostępne są podstawowe dane o kandydatach z Listy nr 5 na:
- Wójta Gminy
- na Radnych
- program wyborczy.
Pozdrawiam

admin
Administrator

Wysłany: 2010-11-16, 17:46   

Panie Tadeuszu,

Dziekuję za informacje i za dołączenie do naszego forum.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez admin 2010-11-16, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  

czy to ważne?

Wysłany: 2010-11-16, 17:50   

czyli prawie żaden z kandydatów raczej się tu nie wypowie wolą odsyłać do swoich stron internetowych,a szkoda

admin
Administrator

Wysłany: 2010-11-16, 17:58   

Nie przesądzajmy narazie, ja liczę że te rejestracje oznaczają także chęć czynnego udziału w forum.

Odpowiedz do tematu