Strona Główna Nasze Przyszowice - Forum
Wiadomości, opinie i ogłoszenia

FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki DownloadDownload AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I co dalej?
Autor Wiadomość
lesyou 

Wysłany: 2010-11-24, 20:37   I co dalej?

Radni potrzebują nieustannie informacji od nas, co jest ważne i czym mają się zająć. Bez tych informacji radny nie będzie działał w pełni skutecznie.
Moja pierwsza informacja, wójt obiecał w nowym budżecie oszczędności na administracji (w szczególności Urząd Gminy), w tych dniach będzie się tworzył nowy budżet. Porównajcie kwoty, czy przypadkiem nie zapomniano o oszczędzaniu publicznych pieniędzy.

Filip 

Wysłany: 2010-11-24, 20:46   

Proponuje, żeby załatwili, żeby nie likwidowali Poczty (o ile któryś tu zajrzy i przeczyta to)

jubilee 

Wysłany: 2010-11-25, 05:57   

poczta to chyba nie sprawa gminy. trudno żeby finansować tę instytucję z naszych pieniędzy

admin
Administrator

Wysłany: 2010-11-25, 08:31   

Możliwe, że ta kadencja będzie przełomowa jeśli chodzi o sposób komunikacji radni <-> mieszkańcy Przyszowic. Stowarzyszenie 'Jedność i Przyszłość' pisze na swoich stronach:

"Bardzo ważny jest dla nas dialog z mieszkańcami. Dialog dotyczący zarówno kierunków rozwoju naszej gminy czyli tego jak powinna wyglądać nasza gmina za lat kilkanaście , kilkadziesiąt, ale także debata na temat bieżących problemów , a więc funkcjonowania naszej administracji czy stosunku do górnictwa."

źródło: http://www.jednosciprzysz...-Stowarzyszeniu

Zapraszamy więc również członków Stowarzyszenia do aktywności na forum.

jubilee 

Wysłany: 2010-11-25, 16:11   Re: I co dalej?

lesyou napisał/a:

Moja pierwsza informacja, wójt obiecał w nowym budżecie oszczędności na administracji (w szczególności Urząd Gminy), w tych dniach będzie się tworzył nowy budżet. Porównajcie kwoty, czy przypadkiem nie zapomniano o oszczędzaniu publicznych pieniędzy.

wątpię, żeby miał aż takie jaja. jak ktoś napisał u Ciebie na blogu, dalej będziemy musieli znosić "pewne" dysproporcje finansowe, (czy prezes wodociągów wykonuje większą robotę niż wójt?) przeludnienie na UG, co gorsza w innych podległych urzędowi jednostkach i to za nasze pieniądze. mój scenariusz w tym układzie władzy jest czarny, ale jak sobie pomyślę, że mogło być jeszcze gorzej, to może na razie w ogóle się nie odzywać i obserwować. już jesteśmy zmęczeni nowymi obiektami sportowymi, brakami poważnych decyzji i tym, co opisane wyżej.

jeśli chodzi o moje zdanie na temat reformy oświaty, to pomysł był fajny i początkowo byłam za, ale realizacja była na poziomie wszystkich działań UG (tak by coś zrobić, ale swoich na stołkach zostawić). mało tego, myślę nawet, że najbardziej skorzystała pani, która posprzątała sobie po prostu niewygodnych pracowników, z powodów własnych uprzedzeń lub rozgrywek.
podejrzewam, że oszczędności nie będzie żadnych, na najdroższe stanowiska poprzyjmowali osoby z zewnątrz, starzy dyrektorzy przeszli na wice lub stworzono nowe stanowiska wice, a tych dla których wysokich stanowisk zabrakło (tych niewygodnych?), to i tak zostali na stanowiskach zwykłych, bo przecież podstaw do całkowitego zwolnienia nie ma. gdzie tu oszczędzanie? czy zostały rozliczone koszty zmiany nazw, dokumentów, pieczęci? oczekujemy w czerwcu realnej kwoty jaka została zaoszczędzona.
tylko szkoda dzieci - bo one stracą najwięcej.

lesyou 

Wysłany: 2010-11-25, 20:47   

Co do decyzyjności wójta, to się już wypowiedziałem. Co do reformy oświaty, to zgadzam się, że sposób wprowadzenia nie był najlepszy. Ale tu pewną rolę, jak zauważasz, grały względy osobiste. Spotkałem się też w czasie dyskusji nad tą sprawą z poglądem „ja to popieram zespoły, ale to nie jest dobrze wprowadzane, więc jestem teraz przeciw.” Takie stawianie sprawy uznawałem i uznaję za błąd. Pomimo wszystkich niedociągnięć udało się stworzyć ramy. I najważniejsze jest teraz odpowiednie ich wypełnienie. Dlatego wskazywałem problem pilnowania oszczędności i dlatego też kandydowałem, żeby i tego przypilnować. Obawiam się, żeby walka o zabezpieczenia przeciwpowodziowe nie odwróciła uwagi od innych ważnych problemów.

Pikaczu 

Zabezpieczenie przed spambotami: 201
Wysłany: 2010-11-25, 21:30   

Jeśli wzięli wszystkie mandaty to będą odpowiedzialni za podejmowane decyzje. Nie będą mogli mówić, że to przez tego radnego, jeśli coś nie wyjdzie. Mają prawie większość głosów w Radzie Gminy i będą mogli wszystkie uchwały przegłosować, tak jak będą chcieli.

anula

Wysłany: 2010-11-25, 23:14   

Zgadzam się w sprawie oświaty z tym co napisała Jubilee. Pomysł zespołów i zasadność ich wprowadzenia był słuszny, ale wyszło jak wyszło. Ciekawa jestem ogromnie tych oszczędności, bo za żadne skarby ich w obecnej sytuacji nie widzę. Nowi dyrektorzy, "stare" wice. Dużo zamieszania i stresów, ogromny chaos i bałagan na początku roku szkolnego... i co dalej? Mam nadzieję, że na koniec roku szkolnego będzie podany do publicznej wiadomości jakikolwiek raport z uzyskanych oszczędności.

myszka

Wysłany: 2010-11-26, 16:30   

Pikaczu napisał/a:
Jeśli wzięli wszystkie mandaty to będą odpowiedzialni za podejmowane decyzje. Nie będą mogli mówić, że to przez tego radnego, jeśli coś nie wyjdzie. Mają prawie większość głosów w Radzie Gminy i będą mogli wszystkie uchwały przegłosować, tak jak będą chcieli.

Tak masz racje, ale czy to nie dziwne , że w każdej wsi ktoś od nich przeszedł.

znajoma 
znajoma

Wysłany: 2010-11-26, 20:02   

Trzeba pamiętać, że nie zawsze radni z jednej "ekipy" muszą myśleć tak samo, mogą się ze sobą nie zgadzać.

anula napisał/a:
Mam nadzieję, że na koniec roku szkolnego będzie podany do publicznej wiadomości jakikolwiek raport z uzyskanych oszczędności.

Też mam taką nadzieję, bo rzeczywiście pomysł dobry ale zobaczymy jak wyjdzie...

anula

Wysłany: 2010-11-26, 20:47   

lesyou, czy my, jako społeczeństwo gminy, możemy się domagać takiego sprawozdania czy raportu, w którym byłyby wykazane oszczędności uzyskane na skutek utworzenia zespołów? Gdzie i jak się tego domagać?

myszka

Wysłany: 2010-11-26, 21:10   

znajoma napisał/a:
Trzeba pamiętać, że nie zawsze radni z jednej "ekipy" muszą myśleć tak samo, mogą się ze sobą nie zgadzać.

anula napisał/a:
Mam nadzieję, że na koniec roku szkolnego będzie podany do publicznej wiadomości jakikolwiek raport z uzyskanych oszczędności.

Też mam taką nadzieję, bo rzeczywiście pomysł dobry ale zobaczymy jak wyjdzie...

Ty chyba niewiesz co się dzieje z ludzmi ,którzy sie sprzeciwiają BOSSOWI.

lesyou 

Wysłany: 2010-11-26, 22:28   

Oczywiście, że można się domagać takiej informacji. Dużo będzie już widać po nowym budżecie. Ale jak pisałem wcześniej, wszystko można zepsuć. Np. w Gierałtowicach nie wiadomo dlaczego jest trzech wicedyrektorów. Tzn. wiadomo :mrgreen:

Pikaczu 

Zabezpieczenie przed spambotami: 201
Wysłany: 2010-11-26, 22:30   

Dlaczego?

lesyou 

Wysłany: 2010-11-26, 22:34   

Dlaczego jest trzeci wicedyrektor? Bo wójt tak chciał :-)

Odpowiedz do tematu