Strona Główna Nasze Przyszowice - Forum
Wiadomości, opinie i ogłoszenia

FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki DownloadDownload AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jedna klasa I.Pomocy
Autor Wiadomość
myszka

Wysłany: 2011-02-20, 08:33   Jedna klasa I.Pomocy

Miały nasze dzieci nie odczuć oszczędności no,ale tak nie jest.Od wrzeeśnia do szkoly ma pojść jedna klasa I czyli 32 dwoje dzieci.Dopiero jak będzie 40 zrobią dwie klasy.Pan dyrektor powiedział,że mamy dzieci werbować bo napewno nam nie zrobią dwóch klas.Pomocy.w takich warunkach nie da się uczyć ,a nawet takiej klasy nie ma.

ren

Zabezpieczenie przed spambotami: 007
Wysłany: 2011-02-20, 16:18   

Przy 32 osobach nie zrobią dwóch klas, gdyż nie będą robić klas po 16 osób – to byłby absurd przy wprowadzaniu całego planu oszczędności. Wątpię też, że uda się „zwerbować” aż 8 pierwszoklasistów, chyba że z innych wsi, a to oznaczałoby, że wtedy w tych innych wsiach właśnie uczniów może zabraknąć.
Chyba że ludzie z okolicznych miast będą dowozić dzieci do Przyszowic, chcąc zapewnić im lepsze warunki szkolne, w miastach większość szkół to molochy i bywa różnie. Tylko czy wtedy władze gminy się na to zgodzą? Słyszałam, że jest zalecenie z gminy, by nie przyjmować już dzieci z Bojkowa do gimnazjum, dlaczego więc miałyby być przyjmowane dzieci z poza Przyszowic do podstawówki?

A tak na marginesie, to w innych szkołach 28-32 osoby w klasie jest standardem, tylko w naszej gminie dzieci mają komfort nauki w małych klasach. Potwierdzam, że w takich warunkach "da" się uczyć. Nie jest to łatwe, ale jest osiągalne. Wymaga to wprowadzenie surowej dyscypliny ze strony nauczyciela i uświadomienia rodzicom, by przestali się rozczulać nad swoimi dziećmi i by także sami zabrali się za zdyscyplinowanie swoich pociech. Sama jako nauczyciel pracowałam w klasie, gdzie było 36 siedemnastoletnich „chłopców” i jakoś musiałam dać radę, oni zresztą też. I tak jest w większości szkół.

Faktem jest, że i nauczyciel wolałby pracować w małej klasie i rodzic chciałby posłać do takiej klasy dziecko. Różnica jest.

Pikaczu 

Zabezpieczenie przed spambotami: 201
Wysłany: 2011-02-20, 19:29   

Kiedyś klasa 32-osobowa była normalnością, więc myślę że, nie ma co narzekać. Gorzej jakby chcieli zlikwidować szkołę, bo ostatnio, to w Przyszowicach wszystko likwidują.

znajoma 
znajoma

Wysłany: 2011-02-22, 10:52   

To chyba nie jest efekt oszczędności w gminie tylko normalna kolej rzeczy. Ren ma racje, że w innych szkołach to norma, a Przyszowice były wyjątkiem. Jak tak słucham osób pracujących w oświacie w naszej gminie to mam wrażenie, że zostały trochę "rozpieszczone" i gdyby tak przyszło im pracować w innych szkołach to chyba nie dałyby sobie rady. Oczywiście nie mam na myśłi wszystkich nauczycieli! Też mam dzieci i też chciałabym żeby uczyły się w klasach kilkunastoosobowych, ale niestety na razie to nierealne...
A tak na marginesie, to jeśli ktoś chce mieć cały obraz tego, jak to jest w naszych szkołach w gminie, to niech nie opiera się tylko na tym co mówią panie dyrektorki ale również co mówi Gmina! bo słuchając NIEKTÓRYCH z tych pań można odnieść wrażenie, że Gmina jest czymś strasznym, złym i my biedni mieszkańcy musimy z nią walczyć! :-/

myszka

Wysłany: 2011-02-22, 13:42   

Znajoma ty chyba juz dawno miałaś dzieci, nawet niewiesz, że już nie ma pań dyrektorek tylko jest pan dyrektor.

znajoma 
znajoma

Wysłany: 2011-02-22, 14:25   

jeśli chodzi o wiek moich dzieci to mogę Ci powiedzieć myszko, że jestem jak najbardziej w temacie, jeśli chodzi o szkoły :) a pan dyrektor jest jeden, ale on jako tako z rodzicami nie "utrzymuje kontaktów" tylko zajmują się tym zastępcy zwani: DYREKTOR (a w naszym przypadku panie dyrektorki)

myszka

Wysłany: 2011-02-22, 15:12   

No to napewno masz szczęście,że twoje dzieci nie chodzą do klasy w której jest 32 dzieci bo takiej klasy u nas w szkole juz nie było napewno od ok. 30 lat jak nie więcej.

znajoma 
znajoma

Wysłany: 2011-02-22, 16:11   

nie pisałam do jakiej klasy chodzą moje dzieci, tylko do jakiej chciałabym żeby chodzili! proszę o uważne czytanie tego co się komentuje!
Ja chodziłam do klasy, która liczyła 32 osoby (nie w naszej gminie) i byli nauczyciele, którzy sobie z taką liczbą uczniów radzili i tacy, którzy sobie nie radzili...

myszka

Wysłany: 2011-02-22, 16:48   

Nasi nauczyciele sobie poradza napewno,ale napewno lepij dla naszych dzieci jest uczyć się w mniejszych klasach.Takie dzieci lepiej się rozwijają i nauczyciel może poswięcić jednemu dziecku więcej czasu.Najważniejsze jest dobro naszych dzieci.W naszej szkole nie ma nawet takiej klasy co pomiesci tak liczna grupę w której musi też być szatnia .Czyli 32 kurteczki i 32 pary bucików,a co z wyjazdem na basen,wyjściem na spacer bezpieczeństwo naszych dzieci. W gimnazjum sa klasy 13 i 14 osób,a pierwszej podstawojej nie można.A chudów klasa 7 osób i się opłaca.HMMM

znajoma 
znajoma

Wysłany: 2011-02-22, 16:59   

zgadzam się z Tobą, że tak byłoby najlepiej dla wszystkich, sama jestem nauczycielkem i rodzicem i wiem jaka jest różnica między klasą 32-osobową, a klasą 13-osobową, ale niestety nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli...

myszka

Wysłany: 2011-02-22, 17:04   

Ale nie można siedzieć z zalożonymi rękami tylko próbować coś zrobić. I myślalam ,że tu na tym forum ma ktoś jakiś pomysł,a spotkałam się tylko z atakiem.Proszę o zamknięcie tego tematu nie ma on sensu.Pozdrawiam.To forum dla obrony gminy,a nie dla miszkańców.

znajoma 
znajoma

Wysłany: 2011-02-22, 19:57   

wg mnie nikt tu nikogo nie atakuje tylko każdy chce powiedzieć co o tym myśli a inni mają prawo myśłeć inaczej...

a stwierdzeniem: "To forum dla obrony gminy,a nie dla miszkańców" krzywdzisz przede wszystkim admina, który tworząc to forum zrobił dużo dobrego DLA MIESZKAŃCÓW!

i nie zauważyłam, żeby w tym temacie ktoś bronił gminy! wszyscy próbują zrozumieć sytuacje, jaka panuje nie tylko w naszej gminie ale ogólnie w Polsce, bo kryzys nadal jest! tylko w TV już się o nim nie mówi..

myszka

Wysłany: 2011-02-22, 20:28   

Nie znam admina ,ale jak go uraziłam to przepraszam.

anula

Wysłany: 2011-02-22, 23:12   

Macie sporo racji - i Ci, co piszą, że to niedobrze, że taka duża klasa i Ci, co mówią, że da się w takiej klasie uczyć. Oczywiście, że się da. I oczywiście, że komfort i pracy nauczyciela i nauki uczniów jest o wiele, wiele większy w mniejszej klasie. Jako nauczyciel wiem, że w małej klasie każdemu uczniowi można poświęcić sporo uwagi, przypilnować jego zadań domowych, kontrolować czy nadąża na materiałem itd. W większej grupie muszą tego bardziej pilnować rodzice, a z tym to różnie bywa. Do tej pory było widać, że oświata w naszej gminie jest priorytetem i dumą. Teraz niestety spadła na samo dno i to w niej szuka się pieniędzy.
Nie sądzę, żeby udało się zwerbować więcej kandydatów do klas pierwszych, bo z tego co wiem, dyrektory nie mogą już, czy też nie powinni, przyjmować dzieci spoza rejonu.
Myślę, że w tej chwili działać powinni rodzice tych 32 dzieciaków - pierwszaków. Pisać pisma do Wójta, słać petycje na Gminę, "uderzyć" do Radnych... walczyć jednym słowem. Możliwe, że nic z tego nie wyjdzie i trzeba będzie się pogodzić z tłokiem w niewielkich salach lekcyjnych, ale trzeba chociaż spróbować.

admin
Administrator

Wysłany: 2011-02-23, 07:58   

myszka napisał/a:
Nie znam admina ,ale jak go uraziłam to przepraszam.

Bez obaw, urazić admina nie jest łatwo. :-) A jak trzeba, to broni się zaciekle.

Co do zawartości forum: dobrze, ze są odmienne opinie na poruszane tematy, dzięki temu można poznać punkt widzenia innych osób. Warto więc pisać, nawet jeśli czyjeś poglądy 'są pod prąd' w stosunku do tego co twierdzi większość osób tutaj.

Moja klasa z podstawówki liczyła 32 osoby, w szkole średniej tylko 20, więc miałem szanse uczyć się w obu rodzajach klas. Co się okazało? Tak naprawdę największy wpływ na moje wyniki i osiągnięcia miały nie warunki zewnętrzne (nauczyciele, koledzy), ale moja wewnętrzna motywacja. Krótko mówiąc: chciało mi się to miałem osiągnięcia, nie miałem ochoty to .. wiecie :) .

Mimo to rozumiem zdanie Myszki - gdybym był w jej sytuacji, to na pewno wolałbym, żeby klasy były mniejsze. Większy komfort dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Zwłaszcza, że z tego co słyszałem kilkunastoosobowe klasy w Przyszowicach nie należą do wyjątków.

Odpowiedz do tematu