Strona Główna Nasze Przyszowice - Forum
Wiadomości, opinie i ogłoszenia

FAQ FAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki DownloadDownload AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zebranie wiejskie
Autor Wiadomość
lesyou 

Wysłany: 2011-09-26, 05:19   Zebranie wiejskie

17 października odbędzie się (jeżeli nic się nie zmieni) zebranie wiejskie.

lesyou 

Wysłany: 2011-09-27, 21:13   

Proponowane tematy zebrania:
- skutki eksploatacji górniczej
- harmonogram prac związanych z budową kanalizacji i wodociągów z uwzględnieniem kosztów przyłącza do kanalizacji sanitarnej oraz warunki przyłączenia nowych domów, które nie istniały na etapie projektowania kanalizacji
- przejęcie obowiązku zbierania śmieci przez gminy
- oszczędności osiągnięte w wyniku reorganizacji oświaty

To tylko propozycje, nie ma gwarancji, że wszystkie te tematy będą na zebraniu, oraz że nie pojawią się inne

mieszkaniec

Zabezpieczenie przed spambotami: wioska
Wysłany: 2011-10-18, 06:37   

To zebranie to była kompletna ŻENADA

znajoma 
znajoma

Wysłany: 2011-10-18, 09:27   

dlaczego? nie było mnie więc chętnie dowiem się o czym było i co zostało ustalone

jubilee 

Wysłany: 2011-10-18, 14:22   

Zgadzam się z mieszkańcem. Pominę fakt, że przez dwie godziny toczyła się dyskusja o niczym, przepychanki słowne i załatwianie spraw z ul. Brzeg, ktoś wysunął bardzo dobry wniosek, że do tego powinno być osobne zebranie z zainteresowanymi stronami. Kopalnia i tak ma nas, zwykłych ludzi gdzieś – co pokazała w temacie przepompowni, nie jest zrobione nic, a władze jakoś nie naciskają specjalnie.

Najbardziej interesowała mnie sprawa kanalizacji, a z dyskusji i tak nic nie wynikło, ponieważ kierownik wodociągów migał się od odpowiedzi jak tylko mógł, a pytanie pani Rak było proste – czy ludzie zakładający nowy typ oczyszczalni biologicznej bez rozsączania, będą musieli też podłączać się do kanalizacji i płacić za ściek. Studia skończyłam i słuchać ze zrozumieniem potrafię, ale konkretnej i prostej odpowiedzi na tak proste pytanie jakoś nie udało mi się usłyszeć. Pan z wodociągów tak meandrował, że w końcu pani Rak była zmuszona kiwnąć głową, że jest usatysfakcjonowana odpowiedzią (której de facto nie było). A wystarczyło „tak” lub „nie”. Może po prostu nie chciał się przyznać do tego głośno, że jak ktoś taką oczyszczalnię założy z włączeniem wszystkich pozwoleń, to gdzieś będzie miał całą kanalizację.

Szczytem wszystkiego było bezczelne wystąpienie pani Mansfeld. Dwie godziny dyskusji kopalnianej nie poirytowało mnie tak, jak jej pyskówka na kulturalnie zadane pytanie. Szkoda tylko, że pan który jej powiedział, że nie jesteśmy tutaj po to, by dowiedzieć się, że mamy sobie pismo przeczytać na urzędzie gminy, zrobił to w tak kulturalny sposób - ale z drugiej strony, po co zniżać się do poziomu dyskusji tejże pani (dla mnie to była obora). Ona chyba zapomina, że pracuje na gminie za nasze pieniądze, wójt czy przewodniczący rady gminy widzą, co ta pani wyprawia i żadnych konsekwencji z tego nie wyciągają. Władze kopalni mają w sobie więcej kultury niż ona.
Po tym wystąpieniu wyszłam, bo miałam już dość, dla mnie to była strata czasu.

Filip 

Wysłany: 2011-10-20, 19:29   

Zgadzam się z jubilee. Pani Mansfeld pokazała szczyt bezczelności i chamstwa w swoich wypowiedziach:!: Myślę że, zastępca wójta Pan Korus (bo ten referat pod niego podlega wg struktury organizacyjnej Urzędu Gminy Gierałtowice), powinien wyciągnąć konsekwencje. Byłoby mi bardzo wstyd gdybym był wójtem i miałbym takiego pracownika. A tak na marginesie to ta Pani już dawno powinna być na emeryturze :!:

Jeśli chodzi o kopalnie to jak zwykle wszystko jest na etapie planowania i zdobywania pozwolenia właścicieli. Szymocha jak zwykle robi z siebie pośmiewisko. Myślę że na zebrania wiejskie powinien przyjeżdżać sam dyrektor.

Natomiast jeśli chodzi o drogę na brzegu to Pan Kowol przesadził z tymi progami zwalniającymi i ograniczeniem prędkości.
Panie Kowol z całym szacunkiem ale, niech Pan zejdzie na ziemie z tych obłoków, po tej drodze jeździ parę pojazdów na godzinę (z czego zapewne połowa to ciągniki rolnicze, które nie osiągają większej prędkości niż 30 km/h), że jest nie uzasadnione ekonomicznie żeby zakładać progi zwalniąjące. Myślę, że most jest nie potrzebny po prostu trzeba usunąć wał, który jest nie potrzebny.

lesyou 

Wysłany: 2011-10-20, 19:40   

Powoli przestaję rozumieć, po co są te zebrania. Nie wnoszą żadnej nowej informacji, stają się okazją do pyskówek, nie rozwiązują problemów.
W kwestiach górniczych najgorsze jest to, że nasza Gmina nie ma spójnej polityki co robić. Każdy ciągnie w swoją stronę. A kopalnia fedruje.
Mistrzostwem świata było omówienie kosztów kanalizacji BEZ PODANIA KOSZTÓW. Nas, mieszkańców interesuje tak naprawdę jedna kwota, cena przyłącza. I ta cena nie padła. Nic dziwniego że ktoś z oburzeniem wyszedł, krzycząc "olewacie nas". Tak to wyglądało.
Inne "ciekawsze" wydarzenia już tu były opisywane. Mi się akurat to najbardziej "rzuciło na oczy i uszy".

KAJA 

Zabezpieczenie przed spambotami: Polonia
Wysłany: 2011-10-21, 19:10   

Ciekawe, co będzie z logopedą, dlaczego nie zauważają, że panią logopedkę mają w szkole. I to dobrze wyksztaconą, bo po studiach na Uniwersytecie Śląskim. Pani Mansfeld powiedziala, że dopiero od stycznia zatrudnią logopedę (powolywala się na jakieś pismo), a dziś slyszalam, że to zależy tylko i wylącznie od dyrektora. Pismo do niego wyslala Rada Rodziców. Co tu jest grane? Czy oni nie wiedzą, jak ważne jest uchwycenie blędów w wymowie jak najwcześniej? W tamtym roku logopedka w przedszkolu byla krótko, a naprawdę byly efekty (dzieci z wadą wymowy bylo dużo i nie wszystkie się zalapaly na zajęcia). Dlaczego u nas nie dbają o odpowiedni rozwój dzieci, a coraz więcej maluchów ma klopoty.Wiem, że niektórym dzieciom wystarczy kilka godzin ćwiczeń z logopedą, żeby nauczyly się dobrze mówić. Gdyby pani Dus otrzymala choć 3 godziny tygodniowo, to na pewno kilkanaście dzieci poprawiloby wymowę. Dlaczego pani kierownik edukacji nie wie, że to takie ważne (dyrektorowi się nie dziwię, bo przecież nie uczyl malych dzieci), ale p. Mansfeld ? Jako kierownik nad nim powinna o to zadbać. Czy ktoś ma więcej informacji? Może z Rady Rodziców?

zv

Zabezpieczenie przed spambotami: dupa
Wysłany: 2011-10-21, 20:01   

Co do zebrania to chyba sołtys powinien panować nad sytuacją i ustalić terminy czasowe dyskusji na dane tematy i wogole cały harmonogram i powinien byc stanowczy.

Mansfeld- te nazwisko było chyba w polowie poprzeniej gazetki gminnej bo doslownie co strona to to nazwisko. i ze emerytura i to i tamto , a teraz slysze znow ze na zebraniu Pani brała udział, to w koncu na emeryturze czy w pracy?

co do logopedy to mozna sie zapoznac z pismami Rady rodzicow z Przedszkola zarowno do wojta jak i do dyrektora ZSP- wiszą na gazetce w Przedszkolu.
Logopeda musi byc i nie ma co dyskutowac nawet jezeli Panstwu- czyt. gminie zalezy na jej najmlodszych mieszkancach. Ale teraz kasa pewnie na basen musi isc jako dofinansowanie....
czy ktos wie czy w takich Gieraltowicach tez nie ma logopedy? czy tylko na "wioskach" jest z tym problem?

lesyou 

Wysłany: 2011-10-22, 06:59   

Tak informacyjnie:
Sołtys porzewodniczy zebraniu sołeckiemu do momentu wyboru przewodniczącego zebrania. Od tego momentu to przewodniczący zebrania odpowiada za jego przebieg i za czas poświęcony na poszczególne punkty.
Wystarczy się na następnym zebraniu zgłosić do prowadzenia i potem pokazać, jak to się robi (bez złośliwości to piszę, prowadzenie tego typu zebrań łatwe nie jest)

bamber

Zabezpieczenie przed spambotami: 12345678901234567890
Wysłany: 2011-10-22, 20:22   

FILIP co do progów to nie masz racji ,chodziłem tam nad to zalewisko na ryby jak nie było jeszcze tam wałów ,tam zpiepszają samochodami jak nienormalni zresztą traktorami też ,może zapytasz tą panią ktura się tak gorączkowała ile wyciągają te jej johndiry,bo napewno nie 30km/h tylko sporo więcej.A jeżeli miał by tam przejechać tylko jeden samochód dzienni i te progi miałyby poprawić tam bezpieczeństwo to należy je założyć,a znając naszych kierowców to takie progi powinny być tylko nie tam.Wypadki tylko w naszej wsi w ostatnich latach pokazują że debili nie brakuje. Filip chyba nie masz jeszcze swoich dzieci ,ja mam malutkie dzieci nie zawsze człowiek ich upilnuje wystarczy że uciekną na drogę i nieszczeście gotowe,takich przypadków nie brakuje.Tym bardziej że na ul.Brzeg zrobili sobie bazę ci od kanalizacji a oni to dopiero nie patrzą na nic wiem bo ostatnio jeden byłby mnie staranował.Też chciałbym żeby przy mojej drodze były takie progi

skarbnik 

Zabezpieczenie przed spambotami: trelemorele
Wysłany: 2011-10-24, 18:00   

Takie zebranie jacy radni i sołtys, jedyna konstruktywna wypowiedź to P. Krawiec, chociaż jak wiedziała, że P. Urantówka wyłudza od dzieci pieniądze za używanie śląskich słów to powinna donieść o tym do prokuratury, może na zebraniu była pani prokurator Sołtysek i zrobi z tym porządek.

antiba

Zabezpieczenie przed spambotami: Przyszowice
Wysłany: 2011-10-26, 13:10   

skarbnik napisał/a:
Takie zebranie jacy radni i sołtys, jedyna konstruktywna wypowiedź to P. Krawiec, chociaż jak wiedziała, że P. Urantówka wyłudza od dzieci pieniądze za używanie śląskich słów to powinna donieść o tym do prokuratury, może na zebraniu była pani prokurator Sołtysek i zrobi z tym porządek.

chwilka, jak to wyłudzała pieniądze za używanie gwary? Może mi to ktoś wyjaśnić, nie było mnie na zebraniu

myszka

Wysłany: 2011-10-26, 13:39   

Tak, za użycie gwary.Za każde śląskie słowo 20 gr.

KAJA 

Zabezpieczenie przed spambotami: Polonia
Wysłany: 2011-10-27, 07:26   

Stal się jakiś cud. W przedszkolu jest logopeda! Dzieci już ćwiczą wymowę! Zdarzają się rzeczy niemożliwe (aż dziwne jak szybko można je zmienić!) A w Paniówkach logopeda byl caly czas. Ciekawe, czy p. Dus też dostanie jakieś godziny w szkole, skoro chce uczyć logopedii i ma odpowiednie wyksztalcenie (slyszeliśmy na zebraniu, że nie ma uprawnień - tak powiedzial jej Marek Blaszczyk) A swoją drogą ciekawi mnie jeszcze, jaki stosunek do naszej gwary zastępca dyrektora -p. Urantówka - będzie miala teraz. Lubi być "na świeczniku", lubi występować, jest doskonalą aktorką, więc może teraz konkurs gwary w nasze szkole ( a być może gminny i nawet wyżej) będzie jej oczkiem w glowie? Slyszalam kiedyś, że te pieniążki, które zbierala za używanie śląskich wyrazów, przeznaczala na sprawy klasowe. Mam nadzieję, że teraz "z innego miejsca siedzenia" zmieni się też jej punkt widzenia. Oby tak bylo!!!

Odpowiedz do tematu